הבלוג

יש למה לצפות!

(דליה על רכישות חדשות)

הקורונה מכתיבה לנו קצב רכישה נמוך בהרבה מהרגיל, אבל בכל זאת הספקנו בשנה האחרונה לרכוש זכויות תרגום לכמה ספרים מרגשים.

אחד מהם הוא ספרו החדש של אנדי וויר PROJECT HAIL MARY. מי שכבר מכיר את אנדי בוודאי הספיק להתאהב בספריו לבד על מאדים וארטמיס, ומי שלא, למה אתם מחכים?!
אחרי ארטמיס שהיה שונה מאוד מלבד על מאדים, אנדי חוזר לדמויות ועלילה שמאוד מזכירים את לבד, אבל מספקים לקורא הרפתקה חדשה ומרגשת. בעיני החדש אפילו יותר טוב מלבד.

קשה-קשה לספר על הספר בלי ספויילרים, אבל הנה קצת מידע: ריילנד גרייס הוא הניצול היחיד במשימה נואשת להציל את כדור הארץ. הוא הסיכוי האחרון. אם יכשל, האנושות כולה וכדור הארץ עצמו יפסיקו להתקיים.
רק שברגע זה, הוא בכלל לא מודע לכך. הוא אפילו לא יכול לזכור את שמו שלו, שלא לדבר על אופי המשימה שלו או איך להשלים אותה.
כל מה שהוא יודע זה שהוא ישן הרבה מאוד זמן. הוא פשוט התעורר ומצא את עצמו בחללית מיליוני קילומטרים מהבית, בלי שום דבר חוץ משתי גוויות בדרגשים לידו, ורובוט טרחני שלא נותן לו דקה של מנוחה.
זה ספר עוצר נשימה, מרגש, מצחיק, מלא בטיד-ביטים מדעיים מצד אחד והמון נשמה ואהבת אדם מצד שני. בקיצור, זה ספר שרק אנדי וויר יכול לספק.

בארה״ב הוא ייצא לאור באמצע 2021 ואצלנו תיכף הוא יוצא לתרגום וכנראה יתפרסם לקראת סוף 2021 בְּלינֶדֶרטְפוּטְפוּ. כרגע אנחנו עוד בדילמה איך נקרא לו בארץ. פרויקט סיכוי אחרון? לאאאא. אז מה כן? הייל מרי הוא גם שם החללית, אבל האם מכירים בארץ את הביטוי מספיק טוב? מעניין איך המפיצים בארץ יקראו לסרט שללא ספק יעשו על בסיס הספר. חלל גורלי? להציל את ריילנד גרייס? אם יש לכם דעה בנושא, אתם מוזמנים לשתף.

0
דילוג לתוכן